Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

13.4. Fitmin DiscDog Fun Weekend - jeli jsme jenom na otočku na sobotu, Mia, Izinka i Izzy se probojovali do finale dogdartbee, nakonec Izinka 3. místo :)


9.4. - 1.Morava DiscDog Distance - distanční závody v Tovačově, kde jsme nemohli chybět. A docela se nám, i všem ostatním Brňákům dařilo :) V sobotu jsme závodili v Minidistance, kde jsem v prvním kole s Miou naházela pro nás krásných 17,5 bodů, druhé kolo jsem bohužel úplě zkazila, zato Martinovi se dařilo a nakonec z toho bylo 3. místo :) V dogdartbee jsme s Miou naházely 160 bodů a Martin s Izzym 180, na postup do finále bylo ale potřeba 200, což se nám s Izinkou s 220 body povedlo a nakonec z toho bylo 2. místo :) V neděli jsme se do finále v paralelním Time trialu probojovali s Izinkou a Izzym, no Izinky silná disciplína to zrovna není, takže nás vyřadila Lucka s Boogym hned na začátku, Martin ale porážel jednoho soupeře za druhým a nakonec z toho bylo první místo :) Velká gratulace i ostatním Brňákům kterým se taky velmi dařilo a Brno si nakonec odneslo i cenu za nejlepší tým :)


25.3. Aktualizace trochu pokulhává, ale s holkama pilně trénujeme frisbee, když počasí dovolí chodíme běhat, učíme různé tríčky a chodíme na výlety. Mé plány začít letos pořádně s canicrossem se trochu změnily, tak uvidíme jak to půjde :) Určitě chceme vyjet na frisbee závody jak to půjde a taky na nějaké flyballové závody. V létě nás čeká pořádání 3. ročníku BPD a možná nějakých dalších menších akcí. Plánů je spoustu :)

O víkendu jsme vyrazili na první letošní závody Welcome Summer. No jaro jsme zrovna nevítali, spíš znova zimu, trošku foukalo a trošku mrzlo. Bohužel vítr zrovna není můj kamarád a taky holky po probdělé noci moc nespolupracovaly, takže naše výkony opravdu nestály za nic. Ještě že reputaci zachránil Martin, který se v SMD dostal do top 10, bohužel na Izzym byla únava taky vidět, takže disky nestíhal dobíhat. V dogdartbee se probojovali do semifinále, v Quadrupedu nakonec krásné 5.místo. Kde se jim ale dařilo nejvíc byl Time Trial, kde nakonec zvítězili. Závody se až na počasí moc povedly, obdivuju organizátory, moderátory, rozhodčí a pomocníky, že vydrželi celý den venku, když by ani psa nevyhnal :)


10.11. Matystaff CUP - zúčastnili jsme se dogfrisbee závodů, které pořádal Maty u sebe na cvičáku. Izinka nakonec vybojovala 2. místo v dogdartbee a díky dalším výsledkům se stala celkovým vítězem závodů :) Izzy 1. místo dogdartbee :)


26.10. Welcome Winter – na posledních závodech sezóny jsme nemohli chybět a myslím že se opravdu povedly. Martin a Izzy 3. místo DD.


6.10. S Martinem jsme začali trénoval velmi nadějné budoucí dogfrisbee závodníky v Černčíně :)


5.10 - přidala jsem na stránky Izzyho, který teď s naší smečkou tráví spolu s páníčkem hodně času :)


22.-23-9. proběhly narychlo uspořádané distanční závody Last minute Distance Jihlava, kde jsme samozřejmě nemohli chybět, už proto že přípravy občerstvení se ujal skvělý brněnský kuchař Maty :) Největší úspěch se tentokrát povedl Martinovi s Izzym, když si na Super Minidistanci vyházeli 3. místo a v Dogdartbee se probojovali do semifinále. Pro mě byl můj osobní úspěch překonání 4 bodové hranice v Super Minidistance s Miou :)

Foto T.Krapeta


16.9. proběh Water dog Contest kde jsem závodila s Miou, udělala mi velkou radost, skočila o metr víc než loni - 4,25 m :) Video tady.

Foto Martin Fekete


9.9. jsem se zúčastnili Mistrovství ČR v dogfrisbee. S Izinkou jsme závodily v sobotním freestylu, kde bylo přihlášných celkem asi 40 týmů a první 3 se kvalifikovaly na MČR. Po freestylovém kole, které se nám bohužel moc nepovedlo  jsme skončiliy na 10. místě a díky Minidistance, která se nám už vůbec nepovedla :) jsem skončily celkem asi na 20. místě. Jinak ale super víkend ve společnost skvělých lidí :) Video zde.


1.8. tak po dlouhé době aktualizace. Máme za sebou Brněnské psí dny. Z pohledu organizátorky musím říct, že letošní ročník byl pro mě zas o něco snadnější a na místě vše klapalo v pohodě :) Dokonce jsem měla i čas si sednout a dívat se na některé freestyly a co víc, závodila jsem i s Izinkou. Na přípravu nebyl čas, takže jsem do poslední chvíle nebyla rozhodnutá jestli nastoupíme nebo ne. Nakonec jsem si řekla proč ne :) Naše první kolo podle mého nedopadlo nijak slavně, ale k ménu překvapení jsme měli druhý nejlepší freestyle :) Naší slabou stránkou je Minidistance, kde jsme naházeli pouze 10 bodů. Nedělní kolo se nám povedlo o poznání lépe, což nám nakonec přineslo 3. místo v kategorii Starters a nejlepší freestyle :) No a také přestup do kategorie Open :) Slow motion video Izinky - sobota, neděle. Martin závodil s Izim poprvé ve freestylu, jejich video tady.

Miušku jsem na distančky půjčila Martinovi, ještě nejsou moc sehraní, ale aspoň pobavili diváky :))

No a týden po BPD jsme vyrazily s holkama na tábor, kde jsme si odpočinuly a trochu potrénovaly fisbee :) Fotky z tábora tady.


17.5. o víkednu jsme s holkama vyrazily na vodu. Na Sázavě byly už před dvěma lety a asi jsem od té doby zapomněla jak to s nima bylo šílené, jak při každém přiblížení ke břehu chtěly vystupovat, jak chytaly každou vlnku a Izinka při každém zabrání pádlo :) Historie se opakovala takže pokud je ještě někdy v budoucnu budu chtít vzít obě najednou prosím zastavte mě :)) Chudák můj zadák Marťa si se mnou asi musela užít, když v peřejích jsem lovila psy z vody a ona to chudák musela častokrát oddřít sama :) Druhý den jsme pro jistotu vyrazily jenom na výlet, ale jinak super akce a do příště jsem poučená a beru jenom jednu :) Nádherné forky od Ondry Uhlíře tady.

foto Ondra Uhlíř


15.5. - aktualizace trochu pokulhává, BPD se blíží tak trochu nestíhám. Každopádně minulý víkend jsme s Izinkou měly freestylovou skoropremiéru (poprvé jsme si vyzkoušely freestyle loni na Slovensku) v Tovačově. Musím říct, že se nám sestava povedla mnohem lépe než při tréninku, i když to nebylo ideální a trochu jsem se ztratila, Izinka byla moc šikovná a byla jsem spokojená :) Po prvním kole jsme tedy skončily s druhým nejlepším freestylem! Skóre jsem pokazila na Minidistance, což není naše silná stránka :) Celkově tedy po prvním kole 5. místo. Druhý den jsme zabojovaly, i když byla Izinka unavená byla skvělá, celkově tedy 3. místo z 16 týmů v kategorii Starters :)) Měla jsem obrovskou radost, že jsme to zvládly a hlavně že jsem to Izince moc nepokazila :) S Miou jsme závodily v Super Mini distance a o mých hodech raději pomlčím :) Mia se snažila ale bohužel jí to díky mě nebylo moc platné :-/ Každopádně super víkend se super lidma! :) Fotky tady.

foto Martin Fekete                                                            foto Petr Vrana                                                            foto Tomáš Helísek


4.5. - minulý víkend jsme vyrazili na chatu do Boru, holky si to jako vždycky užily, fotky zde

A tento víkend vyrážíme na první letošní závody dogfrisbee, tak držte palce :)


11.4. - o víkendu jsme s holkama, v doprovodu Evy s Ebinkou, vyrazily na dogtrekking Šlapanický Vlk Moravským Krasem. Jelikož jsme šly poprvé a nijak jsme netrénovaly, rozhodly jsme se jít pouze turistickou trasu 25 km. Příště si třeba troufneme na MID 42 km. Nakonec jsme s jedním zablouděním zvládly trasu 26 km za 4:41 což k našemu velkému překvapení skončilo 7. místem ze 45 účastníků :) Fotit jsem nestihla, jelikož jsme nasadily opravdu rychlé tempo, ale ve fotogalerii jsou fotky z Apl, kam jsme vyrazili asi před 14 dny vyzkoušet si dogtrekking poprvé.


13.3. - Mia oslavila 3. narozeniny! vše nejlepší i všem sourozencům :)


9.3.- o víkendu jsme po dlouhé době vyrazili v doprovodu Evy s Ebinkou na coursing na Klajdovku. Holky běžely spolu v páru a bylo vidět že to opradu nezapomněly :)

foto Gwen

A minulý týden jsme se vydali k Matymu do Tetčic na cvičák na takové malé brněnské závody, vyzkoušeli jsme si Dogdartbee a Time Trial. Moje hody byly velmi poznamenány zimní pauzou, ale i tak mi Mia udělala radost bramborovou medailí v Time Trialu :) U Izinky jsem dospěla k zjištění, že distanční disciplíny, zváště pak ty na čas nebudou asi úplně její parketa :D Krásný slunečný den jsme si skvěle užili ve společnosti přátel, dobrého jídla a pití. Fotky zde.

Jinak jsme konečně s holkama začaly trénovat záchranařinu, která mě fascinuje už dlouho ale nějak zatím nebyla příležitost tak uvidíme jak to půjde.


14.2.2011 - poslední dobou nějak nestíhám aktualizovat, jinak s holkama si zimu užíváme, o víkendech chodíme na výlety a trochu trénujeme frisbee :) Také jsme se jeli podívat na mistrovství ČR v mushingu, fotky tady.

A 8.2. Izinka oslavila druhé narozeniny! Už je to velká holka :) Všechno nejlepší i všem sourozencům :)

Taky se nám začíná pěkně plnit kalendář akcí.


26.12. - dnes jsme v zajímavém výjimečně neborderčím složení 10 psů a 4 lidí vyrazili na výlet do Mariánského údolí, pár fotek tady.


6.12. v neděli jsme se zúčastnili Mikulášských závodů v poslušnosti. Kromě klasické poslušnosti bylo připraveno i deset kategorií Extra (např. aport špekáčku, nejrychlejší přivolání, nejrychlejší proběhnutí tunelu atd.) S Miou jsme závodili v kategorii mírně pokročilých a udělala mě obrovskou radost, hlavně proto, že zvládla perfektně náš kámen úrazu - odložení. 2 body jsem ztratili u aportu který jsme naposledy dělali na loňských závodech :D a jeden bod za to že si při povelu vstaň předčasně sedla. Takže celkem 97 bodů ze 100 a 6. místo :) Izinka závodila jenom v kategoriích Extra a odnesla si 1.místo za nejrychlejší přivolání, vůbec jsem nečekala že ta moje kulička je tak rychlá ;) a v maxitunelu nás porazila jenom Ebinka :) No a Pilinka ta se účastnila šťěňátkovské poslušnosti, byla moc šikovná na to že byla na poslušnosti jenom 2x kde trénovala v podstatě jenom oční kontakt ;) 9. místo z 15.

Taky dneska konečně dorazily výsledky Izinky TNS - Izi je TNS normal :)


28.11. v neděli jsme ve složení asi 9 borderek, papilonky Sunny a parsonky Ebinky vyrazili na krásnou mlhavou procházku do Kuřimi, fotky tady.


18.11. ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet na Pálavu, pěkně jsme promrzly, no jo zima už je tu :)  fotky tady.


8.11. - v sobotu jsme se vydali na procházku do Mariánského údolí, počasí vyšlo nádherně, celkem jsme ušli asi 14 km, fotky nemám jelikož jsem si zapomněla kartu do foťáku :) A v neděli jsme vyrazili už na kratší procházku na Palackého vrch, tentokrát jsem kartu nezapomněla takže pár podzimních fotek najdete zde.


31.10. v neděli pořádalo naše družstvo Špicahópačů flyballové závody. Samoržejmě jsme nemohli chybět. Izinka závodila v jednotlicích a vyběhala si krásné třetí místo i na zvýšených překážkách, na kterých nikdy předtím neběžela. Mia závodila ve dvojici s Ennie kde si vyběhaly také třetí místo. Fotky tady.


24.10. tak poslední letošní závody dogfrisbee sezóny jsou za námi. Bye Bye Summer jsme si skvěle užili, trochu jsme vymrzli, večer se zahřáli Matyho skvělým svařákem, pokecali se super lidma a trochu zaházeli diskama :) O našem výkonu s Izinkou raději pomlčím, distanční závody asi nebudou naší silnou stránkou, i když uvidíme příští rok :) Mia tentokrát nezávodila, po vyříznutí půlky stoličky má stehy tak jsem jí disky raději neházela. Pár fotek tady. Až se naučím fotit s novým objektivem bude to určitě lepší :)

foto Ondra Uhlíř


17.10.2011 Chodit na výlet o víkendu s Ebinou a její paničkou Evou Čániovou se začíná stávat pomalu, ale jistě, opakující se událostí. Aby z toho ale nebylo další rande ve třech, pozvali jsme celou řadu kamarádů. Nakonec dorazil jen Lucčin bratr Martin a kamarádka Katka. Vyrazili jsme na průzkumnou procházku z Medlánek do Kuřimi. Mapa slibovala něco přes 8 kilometrů terénem se zajímavým, členitým profilem. Cesta to byla skvělá, kdo by to byl čekal, že mezi Brnem a Kuřimí bude tak pěkná příroda. Nejvíce se všem asi líbilo místo zvané Velká Baba (že, Evi?), kde jsme se zapsali i do vzpomínkové Výškové knihy. Lucčiny fotky naleznete na rajčeti.

V neděli jsme podruhé během pár týdnů vyrazili na trénink pasení ovcí, opět do Budišova nad Budišovkou k Aleně do Alkyry. Tentokrát s námi vyrazila i Lucčiny maminka, která si to nechtěla nechat ujít a na holky se podívat přímo v akci. Cesta proběhla v poklidu a mnohem rychleji (přestávám bloudit Olomoucí a vojenský prostor Libavá se stává mým druhým domovem). O to neklidnější byly ale holky, jakmile uviděly ovce. Snad se z nich vytratil mírný respekt, který měly k ovcím poprvé... snad to bylo erupcemi na slunci. Všechny tři si s ovcemi chtěly spíš hrát a dokud se trochu nevyběhaly a neunavily, nechtěly tak úplně poslouchat. Byli jsme z toho trochu zdrcnutí, ale vydrželi jsme a šli k ovcím s každou ještě jednou. A vyplatilo se! U Mii i Piliny byl vidět obrat o 180 stupňů, byly ovladatelné a neskutečně šikovné (ok, ok, trochu přeháním, jako každý majitel svého psa). Obě poslouchaly příkazy na zalehnutí a o změnu směru. Určitě to bude lepší až my oba s Luckou se ještě víc otrkáme a budeme lépe předvídat jejich chování. U Izinky to bylo i napodruhé trochu  složitější, hodně ji iritovalo, když se ovce vůbec nehýbaly a tak je provokovala. I tentokrát jsme si to ale pořádně užili a už se nemůžeme dočkat, až vyrazíme příště. V galerii najdete fotky této smečky, ale i našeho psího výcvikového parťáka Bolta, který nám občas přihnal ovečku, která holkám zdrhla, a štěnátek Hawka a Eli. I z pasení jsou fotky v galerii.


 

9.10.2011- v sobotu jsme vyrazili s holkama a s Evčou a Ebinkou na výlet do Mokré Hory, počasí už bylo opravdu podzimní, na konci jsme trošku zmokli ale výlet byl super, pár fotek tady.

 

 


3.10.2011 - tak s Izinkou máme za sebou naši závodní premiéru ve freestylu. O víkendu jsme se vydali na první oficiální závody na Slovensku. Závody se konaly v krásném prostředí Ranče na Stříbrném jezeře 50 km od Bratislavy. Z Brna jsme vyrazili v sobotu ráno a na start jsme nastoupily kolem poledne. Byla jsem nervózní a vůbec jsem nevnímala jak se nám dařilo, jestli Izi chytala nebo ne a hned jak jsme dohrály tak si nás odchytla nějaká slovenská televize na rozhovor, no vůbec nevím co jsem říkala takže doufám že to nikdy nikdo neuvidí :) Odpoledne jsme nastoupily na Minidistance kde se nám ale vůbec nedařilo, Izinka už byla unavená a naházely jsme pouze 3,5 bodu, takže jsem vůbec v nějaké pěkné umístění nedoufala. Večer jsme si ugrilovali pstruhy, které Maty v mezičase nachytal a popili nějaké to vínko. Ráno mě čekalo překvapení když jsem zjistila že jsme průběžně na 2. místě, 1. Pavla s Trixi a 3. Helča se Strikem jenom o 0,5 bodu. Po druhém kole jsem měla pocit, že se nám tolik nepovedlo jako to první, takže jsem vůbec netušila jak to všechno dopadne. No nakonec zaslouženě vyhrála Helča (prý to bylo to o tisícinu :) my jsme skončily druzí a Pavla 3.

No a co se týče Miušky tak ta tentokrát nezávodila, protože si ulomila zub a tento týden jdeme na spravení, ale byla samozřejmě o víkendu s náma a užívala si koupání v jezeře.

Velké díky a obdiv patří organizátorům, vím že to není vůbec nic jednoduchého pořádat takové velké závody poprvé, odvedli skvělou práci a doufám že příští rok se uvidíme zase! :)

Video najdete tady.

Fotky od Ondry Uhlíře tady.

 

fotky Ondra Uhlíř


28.9.2011 - V den, kdy Pilina oslavila svoje půlroční narozeniny, jsme vyrazili na ovečky. Lucka slibovala, že to je kousek od Olomouce. Nebylo, dojeli jsme až do Moravskoslezského kraje. Cesta ale do malebného městečka Budišova nad Budišovkou ve skoro podzimních Oderských vrších utekla jako nic. V chovatelské stanici Alkyra nás přivítala Alena Kynclová a šli jsme na to. Aleně patří velký dík - rychle pochopila, že jsme u pasení noví a trpělivě nás začala zasvěcovat do základů pasení. Přece jen jsme byli u ovcí doposud co by jeden na prstech jedné ruky spočítal a potřebovali jsme poradit. První šla na řadu Miuška a okamžitě si vzpomněla, co se doposud u oveček naučila. Všechny nás překvapila, jak byla poslušná, a ačkoli tu a tam chtěla do ovcí jít, dala se ovládat. Izinka z počátku trochu tápala, ale i ona v sobě našla vlohy k pasení a kroužila kolem našeho cvičného stádečka o pěti ovcích s velkou jistotou. Vůbec jsme nevěděli, jak si povede Pilina. Nejdříve z ovcí měla velký respekt a možná i strach. Ten ale na mých rukou rychle překonala a když zjistila, že ovce se jí bojí víc než ona jich, našla půdu pod nohama. Potřebovala jen pár minut v košáru a pak jsme ji pustili už bez vodítka na volno za ovečkama. Myslím, že si na šesti měsíční štěně nevedla vůbec zle, což k mé radosti potvrzovala i Alena svými povzbudivými slovy. Všechno jsme ještě jednou zopakovali a vystřídali všechny tři holky a na podruhé to bylo ještě lepší, zvláště pak u Izinky. Pilina byla už trochu vyšťavená. Pasení nás ale hodne nadchlo a určitě se do Budišova, co nejdříve budeme moc, vrátíme. Fotky asi nestoji za moc, ale najdete je jako obvykle v galerii.


27.9.2011 - tak po roce jsme s holkama vyrazili na výstavu, obě byly ve třídě s 13 fenama, Izi v mezitřídě a Mia ve třídě otevřené. Izinka si od paní rozhodčí odnesla krásný posudek a známku VD, o Mii paní rozhodčí řekla že má sladký výraz a dal jí V. No jo Mia prostě ty psí oči umí :) No a v neděli jsme byli s Miou na bonitaci, moc krásně se předvedla, s posudkem jsem spokojená, takže Mia je CHOVNÁ :) Bonitační kód immbapns/C1U1P1. Původně jsem chtěla jít i s Izinkou, ale pak jsem si řekla že není kam spěchat a půjdeme až příští rok, no nakonec jsem ráda že jsem se tak rozhodla, protože jak je vidět na poslední fotce v albu tak by moc kladný posudek nedostala :D V mezičase jsme potrénovali frisbee na blížící se víkendové závody na Slovensku a taky jsem Izi nechala udělat odběry krve na testy TNS a CEA tak uvidíme jak dopadneme. Fotky z víkendu ve fotogalerii.


19.9.2011 - v neděli jsme vyrazili na výlet na Pernštejn, cestou zpátky jsme malinko zabloudili, použili jsme mapu v telefonu a celou dobu hledali cestu, která, jak jsme nakonec zjistili, byly dráty vysokého napětí :)) No ale holky byly maximálně spokojené a konečně pořádně utahané. Pár fotek tady, díky Ondro za půjčení objektivu, už ti ho asi nevrátím ;)

 


17.9. 2011 - ve čtvrtek jsme s holkama vyrazili na výlet do Lednice, fotky tady.

Taky jsme nafotili pár fotek z včerejšího tréninku dogfrisbee zde.

 


13.9.2011 - o víkendu proběhlo v Nymburce Mistrovství české republiky v dogfrisbee. Zúčastnili jsme se jednak jako závodníci a jednak jako pomocníci, Martin moderoval a já jsem se starala o rozhodčí, což pro mě byla velká zkušenost, vidět na vlastní oči jak se vlastně jednotlivé věci (tým, pes, psovod, execution) posuzují. No a jak jsme dopadli? Pro Izinku to byla závodní premiéra a udělala mě velkou radost, v dogdartbee jsme naházely 130 bodů, jen o 10 bodů nám utekla kvalifikace do semifinále, takže nakonec 9. místo ze 47 závodníků. V Super minidistance jsme skončily s oběma holkama někde uprostřed startovky, moje hody opět nebyly ideální, ale holky se snažily :) S Miou jsme se kvalifikovaly do soutěže Record case, ale hody do dálky nejsou moje silná stránka takže jsme se moc daleko v této soutěži nedostaly :)  Jinak co se týče freestylu tak původně jsem s Izinkou plánovala závodit až příští rok, ale nakonec jsem se rozhodla jet se podívat na závody na Slovensko za 3 týdny a zkusit to. Ještě by to chtělo vymyslet na natrénovat sestavu :) Tak mám držte palce :)

foto Ondra Uhlíř


5.9.2011 - V sobotu jsme měli firemní akci, kam jsem sebou psy vzít nemohli, takže jsme je rozdali ochotným kamarádům v Brně, Mii a Izi se ujal Ondra Uhlíř a Piliny Eva Sáňková. Pilinka to prý zvládla bravurně, Izinka taky, akorát  závislačka Mia z hlídání asi moc nadšená nebyla a čekala polovinu doby u dveří :) Ale tak zvládly to všechny, Ondro a Evčo moc díky!

V neděli jsme vyrazili ve společnosti Ondry s Juno a Peti s Casey na přehradu, holky si zablbly ve vodě a projely se parníkem, pár fotek ve fotogalerii, mnohem hezčí od Ondry tady.

Taky jsem našla pár starších fotek z výletu na Šobes kam jsme vyrazili v létě, najdete je ve fotogalerii.


2.9.2011 -  ve středu jsme si udělali výlet za na ovečkama, kamarádka s borderákem hlídá stádo 400 oveček a koz, tak jsme se jeli za nima podívat. Nešlo o trénink, jenom jsem byla zvědavá co na to holky řeknou, nikdy tak velké stádo neviděly, tak jsem je radši měla celou dobu na vodítku. Nevím jestli si vzpomněly jak jsme byli na ovečkách minule, každopádně je ovečky hodně zajímaly, hlavně když se hýbaly, to byly k neudržení. Když ovce stály na místě tak si v klidu lehly a pozorovaly je :)


31.8.2011 - včera jsme byly s Miou a Izinkou na vyšetření očí, obě holky jsou naprosto zdravé :) 


25.8.2011 - před nějakou dobou jsme byli na focení u Peti Marečkové v ateliéru, na fotky se můžete podívat tady, díky moc Peťo za krásné fotky :)

  


9.8.2011 - do videogalerie přidány videa z prvního setkání s Pilinkou, přídány fotky sourozenců Piliny


8.8.2011 - víkend jsme strávili v Ústí na Ústeckém psím festivalu. S Miou jsme závodily v Super Mini distance, kde jsme skončily tradičně někde uprostřed startovky :) a v neděli v Time trialu, kde jsme se probojovaly do osmifinále, do kterého jsme nastoupily s Míšou s Aší, které nás porazily. Nedělní závody byly prokládány různými ukázkami psích sportů a soutěží, takže se bylo opravdu na co dívat. Super víkend strávený s Ondrou Uhlířem, Peťou Pekárkovou a dalšími :) Jinak Izinka má dnes rok a půl, takže už můžeme oficiálně závodit, i když závodit s ní budu až příští rok, není kam spěchat :) No a Pilinka ta roste jako z vody, o víkendu jsme nakoupili Pupy disky ze kterých byla nadšená, i když je nadšená z každé hračky, nejlépe z takové, kterou může ukradnou páníčkům :) Fotky od Ondry Uhlíře zde.


3.8.2011 - minulý týden jsme strávili na táboře v Citově kousek od Přerova. Trénovali jsme hlavně dogfrisbee pod vedením Míši Andrové a Veroniky a Markéty Urbáškových. Tábor byl naprosto super, moc mě pomohl v tom jak se psy dál v dogfrisbee pracovat. Kromě dogfrisbee jsme trénovali na gymballech, které si určitě pořídím, dále byla na programu teorie pozitivní motivace a práce s klikrem, který jsme si také vyzkoušeli ve dvojici, no opravdu to s námi ti psi nemají jednoduché :)  Parádní tábor se super lidmi, na který příští rok určitě pojedem zase. Fotky zde.

   


23.7.2011 - Pilina a já máme za sebou první společný týden. Pořád se poznáváme, poslední 3 dny již vesele shapingujem a klikáme. BARF Pilině vyhovuje a jde vidět, že ho zná už od mala. Frisbee si zamilovala hned na poprvé. Pomalu objevujem, co se jí nelíbí: čekáná na jídlo, jízda autem vzadu (raději by byla vpředu) a auta u silnice. Přiští týden strávíme na frisbee táboře, kde si budem hodně hrát

  

fotkfotky Lucka Schonová


18.6.2011 - tak máme Brněnské psí dny za sebou. Až bude trochu času, snad napíšu nějaké delší povídání, ale ve zkratce doufám, že si to všichni užili a hlavně bych chtěla moc a moc poděkovat rozhodčím a taky všem pomocníkům, bez kterých bychom to nezvládli, byli jste skvělí, díky moc!

I přes pár počátečních problémů myslím, že se snad akce vydařila, i když vím o spoustě věcí které bych teď udělala jinak, tak snad si to všichni užili :)

foto Jan Dan

Jinak máme jednu novinku a to přírustek, fenku Pilinu :) Víc o ní snad brzo napíše její páníček Martin, zatím se můžete podívat na pár fotek z cesty pro Pilinu do Prahy na letiště od Ondry Uhlíře. 

Foto Ondra Uhlíř


4.6.2011 - v sobotu jsme vyrazili na naše druhé flyballové závody do Vídně. Tentokrát to Miušce šlo skvěle! Mezi dráhami byla natažená sít, takže jsem se nemusela bát že vběhne do druhé dráhy. Mia běhala bez chyby a spolehlivě, jediné co musíme dopilovat jsou otočky na boxu, které bez zábran ještě neumí. No a samozřejmě těsnější střídačky :) Nakonec jsme skončili na krásném 3. místě :) Musím říct, že úplně všichni psi v týmů byli strašně šikovní, kromě zkušené Báry byli všichni na závodech poprvé nebo podruhé! Hrozně se mě taky líbila atmosféra závodů, oproti závodům u nás, kde mě přišlo všechno strašně rychlé a taky rivalita byla velká, tak na těchto závodech naprostá pohoda :) Video tady, tady a tady. Fotky budou později.
20.6.2011 -  tak máme za sebou první oficiální flyballové závody, které se konaly tuto sotou v Mělníku. Přes počáteční problémy, kdy jsme bojovali s nedostatkem psů a zraněním dalšího psa den před odjezdem jsem nakonec dali družstvo dohromady za pomoci psů z jiných týmů. Mia měla ze začátku trochu problém s výškou překážek, na tréninku vždycky běhá na snížené výšce takže ze začátku měla tendenci překážky obíhat, ale pak se srovnala a už to bylo v pohodě :) Obrovskou radost jsem měla hlavně z toho, že nelovila psy na druhé dráze, což na tréninku občas udělala, vůbec si jich nevšímala a zajímal jí jenom míček :) Nakonec naše družstvo Špicahópačů Brno skončilo na krásném druhém místě! Mia teda poslední běhy už neběžela, protože ještě nemáme dotrénované těsné střídačky a potřebovali jsme co nejlepší čas, ale jsem hrozně ráda že ustála moji nervozitu a víme na co se máme na tréninku zaměřit :) Příští závody nás čekají za 14 dní v Rakousku :)

15.6.2011 - do fotogalerie přidáno pár fotek z Wroclawi a také pár dalších fotek BARFu.

Jinak pilně trénujeme flyball, v sobotu nás s Miou čekají první oficiální závody! Tak snad neuděláme moc ostudu. Tady a tady video z tréninku střídaček.
 
 

8.6.2011 -  víkend jsme opět strávili na dogfrisbee závodech, tentokrát v Blšanech. Šlo o akci, která v sobě spojovala 3 disciplíny spojené s létajícím talířem - dogfrisbee, ultimate a discgolf.  Akce se skvěle povedla, velké díky organizátorům! S Miou jsme opět závodili v Super minidistance, první kolo 10 bodů, v druhém kole se nám povedly vychytat všechny disky! Takže 15 bodů, celkem 18./41. :) 


1.6.2011 - o víkendu jsme vyrazili na závody do Polska do Wroclawi, kde jsme loni byli s Miou na našich úplně prvních závodech v dogfrisbee. Stejně jako loni, i letos byli závody naprost úžasné, skvěle připravené a perfektní atmosféra. Prostě paráda. Co se týče našeho výkonu tak opět to pokazila lidská část týmů :) rozhodla jsem se totiž že zkusím házet odolnými disky, protože mě přišlo že s nimi dohodím dál. Dál jsem sice hodila, ale všechny hody byly hrozně nízké a rychlé, takže Mia neměla šanci je chytit. První kolo 10,5 bodů a druhé kolo krásná nula :) Ale to nic nemění na tom, že jsme si to skvěle užili a těšíme se na další závody:)

Taky se mě dostaly do ruky úžasné černobílé fotky Ondry Uhlíře z Lužánek, najdete je tady.

 


25.5. přidány odkazy na krátká videa z tréninku flyballu - Mia, Izi. Izinka běžela poprvé celou dráhu :)


15.5.2011 -  tak jsme zpět z Nymburka kde o víkendu probíhaly distanční závody Nymburk DiscDog Fun Weekend. Bohužel jsme mohli zůstat jen v sobotu, v neděli jsme se museli vrátit zpátky do Brna. S Miou jsme závodili v DogDartbee, kde jsme naházeli celkem 90 bodů, žádný zázrak, ale pro nás rekord :)) Příště to bude určitě ještě lepší :) V Super Minidistance první kolo 8,5 bodů, 2. kolo 13,5 bodů. No jo, chce to víc trénovat :) I když při tréninku nám to většinou docela jde, ale na závodech to vždycky zkazím, ale to už tak bývá :) Ještě že má se mnou Mia takovou trpělivost ;)


11.5.2011 - tak po dlouhé době aktualitka, událo se toho spoustu, jenom nějak nestíhám aktualizovat. Spoustu času nám teď zabírá organizace Brněnských psích dnů, které pořádáme. 

Tento víkend jsme se zúčastnili letos prvních dogfrisbee závodů - Kirican DiscDog freestyle, závodila jsem s Miou v Super Mini Distace. První kolo super, jsem moc spokojená, naházeli jsme krásných 15,5 bodu, což nás dostalo na 13. místo z 38. Druhý den nám moc nepřálo počasí, začalo hodně foukat takže jsem zkazila co jsem mohla, naházeli jsme 7,5 bodů, celkově 18. z 38. Víkend jsme si ale skvěle užili s ostatníma brňákama :)

S Izinkou jsme se zase zúčastnili předváděčky dogfrisbee na Majálesu VFU, byla moc šikovná, už se nemůžu dočkat až s ní příští rok budu závodit :)

 

foto Ondra Uhlíř                                    foto Ondra Uhlíř


12.4.2011 - tentokrát je novinek víc. Minulý týden dorazila skvělá zpráva a to výsledky kyčlí Izinky - 0/0 :) Mám obrovskou radost :)

V pátak se za námi do Brna přijela podívat Lucka Schovová a uspořádali jsme trénink dogfrisbee. S Miou jsme trénovali hlavně vaulty a flipy, s Izinkou zeměkouli, overy a dog catch. Strávili jsme skvělé odpoledne i s grilováním, díky Lucce za super trénink a Matymu za propůjčení cvičáku :) Fotky ve fotogalerii.

  

V sobotu dopoledne jsme strávili na dog stretching semináři, který vedla Verča Otýpková. Ukázala nám, jak psy správně protáhnout. Holkám dělalo trochu problém se mezi tolika psy uklidnit a vklidu ležet a relaxovat, tak budeme pro začátek trénovat doma v klidu. Pár fotek tady a super fotky od Peti Marečkové tady.

No a v neděli dopoledne jsme vyrazili na flyball a odpoledne na super procházku na Babí lom. Nádherné fotky od Ondry Uhlíře zde.

Poslední novinka je, že už více než týden krmíme BARFEM, dlouho jsem chtěla na tenhle způsob krmení přejít, ale nebyla jsem si jistá že dokážu všechno správně namíchat. No ale po pár konzultacích a přečtení spousty článků jsme se rozhodla to zkusit. Holky jsou samozřejmě nadšené, Izinka ta od malička sní cokoliv, takže tam nebyl problém, Mia ze začátku měla trošku problém se syrovou zeleninou, ale teď už papá všechno a neuvěřitelně jí chutná. A pár příkladů jak vypadá miska s barfem se můžete podívat tady.

 


4.4.2011 - V sobotu jsme se vypravili na dog frisbee seminář k Verče a Markétě Urbáškovým. Seminář byl naprosto super, naučila jsem se spoustu nových hodů (teda teorii :), s Miou jsme trénovali flipy, dále odrazy od nohy a od zad, tak abych jí mohla disky začít házel, do teď jsem jí je totiž podávala jenom z ruky. Taky mě Verča ukázala, jak Miu naučit aby  při hodech do dálky neděla tak velké oblouky a běžela přímo a rovně. S Izinkou jsme taky začali trénovat hody do dálky, zatím jsem jí házela většinou jenom rolery, tak při hodech do dálky neběžela naplno. Taky jsme začali s učením zeměkoule. Fotky svoje bohužel nemám, ale jedna slečna tam fotila tak časem přidám odkaz na její fotky.


28.3.2011 - Tento víkend jsme zahájili letošní dog frisbee sezónu. Vyrazili jsme na dog frisbee vejkend do Potštejna, poblíž Ústí nad Orlicí. Zaházeli jsme si a potrénovali se psy a v sobotu odpoledne vyrazili na  výlet na hrad (samozřejmě se zastávkou v místní úžasné cukrárně). Bylo to super a moc jsme si to užili. Fotky klasicky v galerii.

Taky jsme byli ve čtvrtek s Izinkou na rentgenu kyčlí, loktů a ramen. Lokty a ramena neoficiálně a byly úplně v pořádku a zdravé, kyčle podle pana doktora taky úplně bez problémů, snímky byly zaslány na posouzení tak uvidíme co nakonec dostaneme.

  


15.3.2011 - tak konečně aktualitka :) Mia v neděli oslavila druhé narozeniny! Už je to velká holka :) Všechno nejlepší přejeme i všem sourozencům! Jinak pilně trénujeme flyball, Mia si teď poprvé o víkendu vyzkoušela běhání v týmu a bylo neuvěřitelné jak rychlá dokáže být když jí ostatní psy vyhecují, skoro jsem jí nemohla udržet :) Taky občas vyrazíme s holkama na agility, hlavně u Izinky je po každém tréniku vidět úžasný pokrok, poprvé jsme si říkala že to s ní snad vůbec nepůjde ale ono to jde:) Hlavně teda musím poděkovat naší úžasné trenérce Peti Marečkové :) jenom kdyby bylo víc času častěji trénovat :(

No a tento víkend jsme vyrazili na super procházku do Mariánského údolí, počasí vyšlo opravdu nádherně, holky se krásně vylítaly, Mia hlavně za klacíčkama a Izi s pejskama. Fotky tady  a mnohem hezčí od Ondry Uhlíře tady :) 

 


15.2.2011 - tak víkend opět věnovaný pejskům, tentokrát jsme měli opravdu nabitý program. V sobotu dopoledne jsme byli na klikr semináři u Peti Marečkové, opět jsme se dozvěděli spoustu užitečným informací. V neděli dopoledne frisbee a poslušnost, odpoledne výlet no a večer ještě trénink agility. Holky jsou totiž přes zimu nějaké nevybité tak jsem se rozhodla že alespoň jednou za čas vyrazíme na trénink a uvidíme jak jim to půjde. Mia byla moc šikovná, no s Izinkou bude asi trochu víc práce, je z překážek a hlavně z tunelu tak strašně nadšená že mě vůbec nevnímá, jenom stojí před překážkou a strašně na mě štěká ať už běžíme, ale musí pochopit že takhle to nefunguje, no uvidíme jak to půjde dál :)


8.2.2011 - Izinka dnes slaví 1 rok! Všechno nejlepší i všem sourozencům! :) Vytvořila jsem video, podívat se můžete tady


25.1.2011 - vyrazili jsme s holkama na prodloužený víkend do Alp do Sell am Zee. Rozhodli jsme se že vyzkoušíme skijoring, holky nejdřív moc nechápaly že mají tahat když jindy je správně když na vodítku netahají :) Ale za chvíli to pochopily a hrozně je to bavilo, tak doufám že brzo vyrazíme zas. Fotky tady.

 


16.1.2011 - neděli jsme strávili na coursingu v Soběšicích. První běh běžela Mia s Izinkou a další běhy aby si holky zvykly běhat taky s jinýma psama běžela Mia s borderákem Bártem a Izi s australáčkem Jerrym. Trať byla docela náročná, nejdelší co jsme běželi, čekala jsem jak budou holky unavené, ale jen co jsme přišli domů, začala mě Mia nutit balónek, když jsem jí ignorovala došla si pro jistotu pro druhý a když ani to nezabralo začaly se s Izinkou okusovat :) Video tady.


2.1.2011 - o víkendu jsme venku natočili pár triků Miušky, na video můžete mrknout tady. Spoustu triků máme teď rozdělaných tak ty třeba příště :)


Přejeme všem všechno nejlepší,hodně skvělých zážitků a úspěchů v Novém roce 2011.  


31.12.2010 - do fotogalerie přidány fotky z procházky a zimního tréninku. 


20.12.2010 - v neděli jsme neplánovaně vyrazili na coursing, Izinka běžela poprvé v páru a to s Miou a i když byla Mia rychlejší, Izi si zase více nadbíhala :) Další běh běžely holky ve třech ještě s kolií. Jako vždy byly nadšené a doma padly a prospaly zbytek dne :)


13.12.2010 - v sobotu jsme se zúčastnili klikr semináře s Petrou Marečkovou. I když klikr používám už dlouho, chtěla jsem se ujistit že všechno dělám správně. Začali jsme základními jednoduchými věcmi jako braní pamlsků na povel, potom nám Peťa ukazovala jak naučit chůzi u nohy a klasickou poslušnost celkově. No a nakonec jsme se učili nějaké triky jako zavírání dveří nebo vlezení do misky všema čtyřma packama, což je dobré pro to, aby si pes uvědomoval všechny 4 packy a pak s nimi lépe pracoval. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, které jsem do teď nepoužívala, třeba jak správně ukončit cvik, kdy dávat bonusovou dávku pamlsků atd. Taky mi Peťa vysvětlila jak naučit některé cviky, u kterým jsem do teď nevěděla pořádně jak na to, třeba křížení paciček nebo vylezení zadníma noha na zeď. Petře moc děkuju za skvělý seminář a my máme o dlouhým zimních večerech co dělat :)


6.12.2010 - v neděli jsme se s holkama zúčastnili Mikulášských závodů v poslušnosti na našem cvičáku. Mia závodila v kategorii mírně pokročilých byla moc šikovná, drobné body nám byly strhnuty za nepřesnosti a také  jsme opět nezvládli dlouhodobé odložení, které nebaví ani mě ani Miu, takže ho vůbec netrénujem. Ale jelikož jsme poslušnost v podstatě od léta netrénovali jsem spokojená. Celkově 9. místo ze 17 účastníků. S Izinkou jsme závodili v začátečnících a jelikož začala hárat nastoupili jsme jako poslední. Taky byla moc šikovná, kromě toho že si chůzi u nohy u obratu vpravo spletla s jejím oblíbeným cvikem kdy mě vyleze na boty, který předvádí vždycky když se k ní někdo natočí zády :) Takže taky 9. místo z 20. Kromě klasické poslušnosti bylo připraveno ještě 10 kategorií Extra, jako například lovení předmětů z vody, aport špekáčku, maxitunel atd. Vzhledem k tomu že jsem pomáhala u závodů jsme stihli jenom 4 kategorie a v jedné jsme dokonce s Izinkou vyhráli a to v soutěži o nejoriginálnější trik :)

V sobotu jsme vyrazili na výlet, holky jsou ze sněhu nadšené, lítají jak šílené a po dvou hodinách strávených venku kdy já se zmrzlá těším domů na mě koukají jestli to myslím vážně že už jdeme domů :) Tady fotky holek ve sněhu. 

 


18.11.2010 - do videogalerie přidán odkaz na video z našich prvních freestylových závodů ve Wroclawi. Moje hrozné hody + sestava kterou jsem v polovině zapomněla - no ale aspoň vím co zlepšovat i když v tomhle případě asi úplně všechno ;)


16.11.2010 - tak přece jenom máme video Izi z coursingu tady díky moc Monče za natočení!


15.11.2010 - V sobotu jsme trochu neplánovaně vyrazili na coursing do Blanska. Holky byly jako vždy nadšené, video Mii je zde. Izinku jsme bohužel nafilmovat nestihli. Po coursingu jsme vyrazili na výlet do lesa a v neděli jsme trošku potrénovali frisbee. S Miou teď trénujeme hlavně odrazy od těla, je moc šikovná, má jenom trošku problém s odrazem od nohy, ze začátku má vždycky tendenci nohu přeskakovat, ale pak pochopí co po ní chci. Izince házím pouze rolery a snažím se zapojovat různé otočky a proplétání mezi nohama a za to jí odměňovat talířem, dále trénujeme multiple. Fotky z výletu a tréninku tady.

     


7.11.2010 - s Miou jsme se zúčastnili miniflyballových závodů jednotlivců a dvojic. V jednotlivcích první běh zaběhla Mia krásně, druhý a třetí bohužel pustila balónek, rozhodla se, že se jí přes ty nezvykle vysoké překážky bude líp skákat bez něj :) (na tréninku trénujeme zatím na nejnižší překážky) a že ten balónek co mám  v ruce bude lepší :) Nakonec 3. místo ze 4 s časem 6,63 s. Ve dvojici jsme běželi s Evčou s Artuškem a tentokrát Mia běžela bez chyby a skončili jsme na 2. místě asi z 8 týmů. Skvělá akce a jako první zkušenost super :) Video zde

                                                    

  foto Lucie Drápelová


31.10.2010 - Letošní rok, jsme, co se týče seminářů dog frisbee, zakončili stejně, jako jsme začali a to na semináři s Luckou Schönovou. Mia už má věk na to, abych s ní začala zakoušet vaulty a flipy, tak nám Lucka poradila jak na to. Čekala jsem, že Mia nebude chápat, co po ní chci, ale hrozně mě překvapila, když zvládla odraz nejdřív od nohy, pak od hrudníku a nakonec od zad. A dokonce se během semináře naučila i dog catch, který doteď neuměla! Udělala mi obrovskou radost šikulka moje šikovná.Co se týče Izinky tak nám Lucka poradila jak si s ní hlavně správně s diskem hrát aby jí to co nejvíc bavil a zvykala si na to, co jí budu učit dál. Fotky jako obvykle ve fotogalerii.

  


26.10.2010 - Konečně jsme vyrazili na naše první pasení. Kousek od chaty, kam občas o víkendu jezdíme, je chovatelská stanice Dajavera, odkud pochází Mii máma Angee. V Dajaveře jsme poznali Mii babičku Ixinku, (I´m special for Gasko Prim), u které jsme obdivovali krásnou práci u ovcí. První šla na řadu Mia. Ze začátku si nebyla moc jistá co má s ovcemi dělat, věděla, že je musí udržet pohromadě, tak pořád kroužila kolem stáda. Chvíli jsme jí nechali a pak šla na řadu Izinka. Vždycky, když si neví rady tak hrozně štěká, tak ze začátku obíhala stádo a štěkala, možná proto, aby jí ovce poslouchaly. Ale po chvíli zjistila, že jí poslouchají i bez řvaní tak se uklidnila a začala víc přemýšlet a už jí to šlo líp. Potom jsme vzali opět Miu a zkoušeli balanc. Druhý den jsme vyrazili znovu a u obou holek bylo vidět velké zlepšení, začínaly tušit, co mají dělat, Mia balancovala stádo a dokázala mi ho i přihnat.  A jak jim to šlo se můžete podívat na videu Mia a Izi. Borderka na videu, která nám u ovcí pomáhala je Ixi. Škoda že jsou ovečky tak daleko, ale určitě se pokusíme co nejdřív vyrazit znovu. Fotky dodám později. 


19.10.2010 - Sezónu dog frisbee jsme zakončili tento víkend na Bye Bye summer DDFW. Zúčastnili jsme se opět všech disciplín, v sobotu DogDartbee a Super Minidistance a v neděli Quadruped a Time Trial. Tentokrát jsme poctivě trénovali, a i když z tréninků jsem měla dobrý pocit, závody bohužel nedopadly tak dobře :) Jediná disciplína, kde se nám docela dařilo, bylo Super Minidistance, kde jsem v prvním kole naházela 12 bodů a v druhém 16, což je náš rekord :)) Celkově 23. místo ze 70. Na DogDartbee šel s Miou Martin s výsledkem 0 :) Quadruped jsem si vyzkoušela poprvé já, bohužel se Mije nepodařil chytit žádný disk, hlavně teda kvůli mým špatným hodům. Stejně tak Time Trial, kde se nám nepovedly 2 chycené disky za 2 minuty. No výsledky nic moc, ale aspoň máme co zlepšovat do příštího roku :)

 

 foto Pavel Humpolec                                                       foto Pavel Humpolec


5.10.2010 - tento víkend probíhal v Herolticích u Brna první ročník Water dog contestu. S Mijou jsme závodili, Martin celou akci moderoval a Izinka byla tentokrát jako divák, protože soutěž je až od 12 měsíců. Soutěžilo se ve 3 disciplínách - potápění, lovení předmětů a skoky do dálky. V potápění bylo cílem vylovit předmět z hloubky, které se postupně snižovala (schody). Časový limit byl na každý schod 1 minuta. Mia mě překvapila, když v posledních 2 vteřinách vylovila předmět ze 3.schodu, i když na tréninku den předtím dala pouze 2 schody. Další disciplína bylo lov 7 předmětů z vody v časovém limitu 1 minuta. Tady se Mie povedly 2 předměty. A nakonec disciplína skoky do dálky z mola, kde Mia skočila krásných 3,25 m. Celkově tedy 6. místo z 15 týmů :) Celá akce byla super, škoda jen počasí, kvůli kterému nedorazilo spoustu přihlášených týmů. 

Celkové výsledky zde. Video Mii ze skoků najdete zde. Díky moc Karolíně za natočení. Já jsme fotit moc nestihla, fotky od Jany Vokalové najdete zde, fotky od Ondry Uhlíře zde, od Markéty Urbáškové zde.

Do fotogalerie také přidány fotky Mii a Izinky nafocené v mezičase na překážkách agility.

                                            foto Markéta Urbášková                                             foto Markéta Urbášková                                foto Ondra Uhlíř            


28.9.2010 - přidána sekce Výchova a výcvik, kde jsem se snažila popsat pozitivní metody, které používám k výchově a výcviku psů.


19.9.2010 - jelikož bych se s holkama ráda věnovala záchranařině a obě milují vodu, když jsem zjistila, že je možnost jet na vodní záchranářský výcvik do Chorvatska, přišlo mě to jako ideálně strávená dovolená :) minulý týden jsme tedy strávili s holkama v Chorvatsku na vodním výcvikovém táboře. Učili jsme se např. jak zachránit tonoucího z vody, vytáhnutí surfu nebo lodi za lano, přinesení lana tonoucímu člověku nebo k lodi, skoky z lodi, potápění, ale nejvíc byly holky nadšené z jízdy na motorovém člunu. Skvěle jsme si to užili, i když počasí nebylo ideální, bez neoprenu se mi do 18° vody moc nechtělo :) Holky byly po každodenním výcviku naprosto vyřízené, hlavně Mia, která všechno hrozně prožívá, hlavně pokud jde o vodu:) Doufám že příští rok to vyjde a pojedeme znovu :). Fotky tady.

    


22.8.2010 - tak máme za sebou naše první distanční závody, které probíhaly tento víkend ve Stěžerech u Hradce Králové. Zúčastnili jsme se všech disciplín, bohužel jsme od posledních závodů v Brně vůbec netrénovali a zjistila jsem, že bez tréninku to opravdu nepůjde :) První den jsem závodila s Mijou v Dogdatbee, kde jsme naházeli 10 bodů :)) Celkem 39. Ze 42 :)  Potom přišel na řadu Super Pro TF, a jelikož mě hody do dálky moc nejdou, s Mijou závodil Martin, ale vzhledem k tomu že na něj Mia není moc zvyklá tak pořád koukala kde jsem já a nechtělo se jí moc disk vracet, takže 6,5 bodů,  41. z 48. Druhý den už to bylo lepší, už jsme byli trochu rozházení, v Time Trialu se nám v prvním kole povedly chytit 2 disky za sebou s časem 26, 15 jenom musíme dopilovat přinášení disků do ruky, což se zatím Mije moc nechce :) Takže 21. místo ze 40. A nakonec Quadruped, kde tým Martin & Mia vybojovali krásné 8. místo z 12 s hodem 47,95 metrů. Víkend jsme si ale parádně užili, s výkonem Miji jsem moc spokojená, i přes hrozné vedro celý víkend neuvěřitelně dřela, opět jí to ale kazila lidská část týmu :)  Ale slíbila jsem jí, že do příštích závodů v říjnu budeme poctivě trénovat a snad to bude lepší :)

 


16.8.2010 - minulý víkend měla Izinka půl roku tak jsme natočili další video. Konečně jsem se dostala k tomu abych ho zpracovala takže tady je :)


7.8.2010 -  v sobotu jsme byli na klubové výstavě BOC v Brně, tentokrát jsem vystavovala jenom Izinku, Mia totiž shodila všechnu srst takže to nemělo smysl. Iznika dostala známku VN4 z 9 štěňat, moc si vážíme krásného posudku od pana rozhodčího Milana Krinkeho, kterému se Izi moc líbila, říkal že jí nemá co vytknout, jenom má na jeho vkus kratší a silnější krk. Na výstavě jsme potkali mnoho známých tváří, byl tam taky David s Aresem ze kterého vyrostl opravdu nádherný pes a na výstavě se jim moc dařilo, dostali V3.

V neděli probíhala bonitace, s Mijou jsme byli mrknout co nás v říjnu čeká a taky se podívat na ségru Betynku poloségru Ariel. Taky jsme byli omrknout závody flyballu, snad budeme s Mijou taky jednou takhle závodit :) Fotky z víkendu tady.

  


5.8.2010 - ve čtvrtek jsme měli vzácnou návštěvu, až z Holandska přijel brácha Izinky Eagan, který je se svými páníčky a na 14 dní na dovolené v Čechách. Přijeli ještě s dalšími dvěma borderkami, sourozenci Ceanou a Levim.  Fotky tady.


2.8.2010 - o víkendu jsme s holkama vyrazili na vodu. Vybrali jsme pro jistotu Sázavu, která měla být ze začátku klidnější, aby si holky zvykly na loď. Obě byly z vody naprosto nadšené, jízda s nimi nám ale dala docela zabrat, Izinka při každém pohybu pádla se ho snažila chytit a Mia chytala pro změnu vodu. Nejvíc se jim ale líbily jezy a peřeje, které byly hlavně poslední den. Obě si vylezly na příď lodi a každou peřej se znažily chytnout. Sice jsme přes ně vůbec neviděli kam jedem, ale hlavně že si to užily :) Párkrát sice spadly do vody, ale to jim vůbec nevadilo a po té co si trochu zaplavaly se vrátily zpátky :) Mia tam taky párkát skočila dobrovolně, hlavně když viděla osatní lodě co s náma byly, ale když jsem jeli dál tak nás doplavala :) Pár fotek tady.

  


27.7.2010 - v sobotu jsme byli s holkama na Krajské výstavě v Žebětíně. Pro Izi to byla první výstava, ve třídě štěňátek jsme se potkali s fenkou Tali - Crystal Princess Devon Exe. Izinka dostala známku VN1. Mia byla ve třídě mladých a dostala V2. Fotky zde.

 


17.7.2010 - minulý víkend probíhaly v Brně závody dog frisbee. Vše začalo už v pátek přípravami a seminářem, na kterém jsme asistovala a byla to pro mě velká zkušenost. V sobotu jsme nastoupili s Mijou na 1. kolo freestylu, ovšem v tropickém vedru co panovalo se Mije nechtělo moc pouštět disky, jako vždycky když je unavená. Takže se nám 1. kolo moc nepovedlo a skončili jsem 3. ze 4 týmů. Do druhého kola druhý den jsme už nenastoupili, večer jsme odjížděli na výcvikový tábor a nechtěla jsme přijít o první den, který jak jsem na místě zjistila měl být nejdůležitější, i když jsem původně plánovala na závody druhý den přijet.  Pár fotek od Ondry Uhlíře zde.

 

V sobotu po závodech jsme tedy vyrazili na výcvikový tábor do Heroltic, kousek od Brna. Byli jsme rozděleni do několika skupin, Mia byla ve skupině, která se připravovala na zkoušky ZOP a Izi byla se štěňaty a ostatními pejsky. Kromě výcviku probíhaly také různé přednášky zaměřené například na dominanci psů, výcvik s klikrem, pozitivní motivaci. Dále jsme si vyzkoušeli například vodní záchranářský výcvik, překonávání různých překážek na posílení důvěry psa s páníčkem nebo vystavování psů. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a holky si to skvěle užily i když na konci týdne už byly opravdu hodně unavené, hlavně z toho šíleného vedra. No a v sobotu jsme nastoupili na zkoušku ZOP, s výkonem Miji jsem moc spokojená, sice nedala dlouhodobé odložení, prostě se jí nechtělo v tom vedru tak dlouho ležet na sluníčku :) a při chůzi u nohy se trochu začuchala a zapomněla tak jsme ztratili pár bodů, ale ostatní cviky na plný počet bodů :) Fotky z tábora zde.

 


9.9.2010 - včera přišla skvělá zpráva! Po 2 měsících čekání a strachování dorazily výsledky DKK Mii - 0/0!! :-D


6.7.2010  - o prodlouženém víkendu jsme vyrazili opět na chatu. Holky si to skvěle užily, Mia byla v lese ve svém živlu, je neuvěřitelné kolik má energie, celý den lítala po lese jak střelená a aportovala šišky a klacíky, plavala v jezírkách a v noci zase seděla u ohně a chytala jiskry. Izinka Mije zatím v lese nestačí a tak je  vždycky celá naštvaná, ale zato na chatě objevila novou oblíbenou hračku - hadici s vodou tak byla spokojená :) Fotky zde.

  

A v úterý rovnou z chaty jsme jeli na coursing do Březiny u Tišnova. Mia hned první běh všechny překvapila když asi po 20 metrech dohnala návnadu, prý nečekali že bude tak rychlá protože většina borderek návnadu pase :) Druhý běh jsme běželi poprvé v páru, s belgickým ovčákem, kterému Mia sice nestačila, ale to jí vůbec nevadilo, nicméně coursingu Mia úplně propadla, na startu jí vždycky bilo srdce tak že jsem myslela že bude mít brzo infarkt :) Poprvé běžela rovinku taky Izinka a byla moc šikovná, na fotky můžete mrknout tady.

 


22.6.2010 - v sobotu na výstavě v Brně získlala Mia V3, poprvé jsme byli v mezitřídě a paní rozhodčí nám vytkla moc úzký hrudník, prý Mia ještě není "hotová", jinak se jí moc líbila. Fotky zde.

  

Do fotogalerie také přidány fotky ze semináře v Nymburku.


17.6.2010 - o víkendu proběhlo 4. Mistrovství ČR v dogfrisbee v Nymburku, kterého jsme se s Mijou také zúčastnili. V kategorii Young dogs závodily 4 týmy, shodou okolností všechny z Brna. První freestyle se nám moc nepovedl,  přišlo mě že Mia vůbec nechápala co po ní chci, což se mě také potvrdilo na semináři , který se konal po mistrovství. Na minidistanci se nám docela dařilo, naházeli jsme krásných 11 bodů. Druhé kolo freestyle už bylo lepší, nicméně nebylo to tak jak bych si představovala. Nakonec jsme skončili na třetím místě, na druhém se umístili Verča se Sidem a zaslouženě zvítězili Míša s Aší. Eva s Ebi skončili na čtvrtém místě, protože se Ebi lekla střílení a tak bohužel nenastoupili na minidistance ani do druhého kola freestylu.

V kategorii Starters se brňákům také dařilo, na krásném 5. místě skončili po velmi podařeném freestyle hlavně v druhém kole Eva s Greasy, kteří měli také druhý nejlépe hodnocený freestyle. Zuska s Trestem a Marek s Atíkem obsadili 8.a 9. místo a Kája s Bertem, které jsem moc obdivovala, jelikož přijeli  se svým 2,5 měsíčním synem skončili 11.

V kategorii Open byla konkurence opravdu obrovská, no nakonec zvítězila Lucka s Dixi a stala se tak mistriní české republiky. Druhá skončila Jájina s borderkou Chelsay, které i přes svou drobnou postavu je neuvěřitelně rychlá a akční. Ovšem tým, který mě zaujal asi nejvíc byl Frank Funke s australským honáckým psem Buffym. Také jsem moc obdivovala Jean McCollister, které závodila hned se třemi psy a se všemi se krásně umístila – 7.8. a 10. místo. Víkend se opravdu vydařil, poznala jsem spoustu nových tváří dog frisbee. Zde najdete nádherné fotky od Ondry Uhlíře a zde od Pavla Humpolce.

Hned v pondělí po mistrovství následoval seminář s rozhodčími Yachim Hirai a jeho synem Shaunem, kteří přiletěli z Japonska. Od tohoto semináře jsem očekávala hodně, po tom co jsem viděla několik videí se Shaunem a také ukázku, kterou předvedl se svým psem Shackem přímo na mistrovství, ovšem seminář předčil moje očekávání. Byl pojat úplně jinak než semináře, na kterých jsem dosud byla. Yachi a Shaun nás učili především jak správně komunikovat se psem, jak mu ukázat co po něm chci, aby to správně pochopil. Také nám ukazovali jak se správně pohybovat po hřišti, aby to dobře vypadalo nebo jak správně sbírat a držet disky. Jsem moc ráda, že jsem se mohla semináře zúčastnit, dal mi opravdu hodně, už vím jak s Mijou správně pracovat, aby nebyla zmatená, všechno je to totiž o komunikaci. Yachi a Shaun jsou opravdu úžasní lidé a kteří rozumí psům a ví jak s nimi komunikovat a chtějí předávat své zkušenosti dál. Fotky dodám později.

 

 


6.6.2010 - nemůžeme pořád jenom trénovat :) a tak jsme o víkendu vyrazili na chatu. Počasí vyšlo opravdu nádherně a holky si to skvěle užily, vyřádili se v lese a Izinka byla nejvíc nadšená z potoků a jezírek, myslím že z ní bude stejný vodník jako Mia :) Na fotky můžete mrknout zde.

 
 
 
 
No a minulý víkend jsme absolvovali naše první frisbee závody ve Wroclawi. Do Wroclawi jsme dorazili v sobotu v poledne, zrovna když šla na řadu ségra Bounty na SUPER-PRO Toss & Fetch :) S Mijou jsme závodili pouze ve Freestylu, protože se mi zdá, že poslední dobou se hrozně rychle unaví, (možná to má na svědomí Izinka ;) tak jsem nechtěla aby toho na ní bylo moc a měla dost sil na freestyle. Na distanční závody se ale také v létě chystáme. Závodili jsme v kategorii Young dogs a na řadu jsme šli jako poslední. Nebyla jsem si jistá jak bude Mia reagovat na všechen ten ruch okolo a já jestli nebudu nervózní, ale Mia lidi okolo vůbec nevnímala a zajímaly jí jen disky :) Takže jsme si to  obě parádně užili :)) Mia předvedla krásný výkon, jenom já jsem samozřejmě zapomněla sestavu a tak jsem trochu improvizovala, tak jsem jí to kazila, ale na Miu jsem byla moc pyšná :) Potom jsme nastoupili na Toss & Fetch, Mia mě opět jako vždy překvapila, na tréninku jí chytání na dálku moc nešlo, spíš si naběhne někam za strom a disk pase :) takže jsme to v podstatě vůbec netrénovali, jenom jsem trénovala házení bez ní. Ale na place nebyly stromy :)) takže krásně chytala a naházeli jsme 9,5 bodů. Takže nakonec jsme se po prvním kole umístili na  7. místě z 12. týmů, pro nás krásné umístění :) Druhé kolo už se nám tolik nepodařilo, Mia byla unavená a já jsem jí nedokázala pořádně házet disky, takže nakonec jsme skončili na 11. místě :) Parádně jsme si to ale užili, atmosféra byla super a celý víkend se opravdu vydařil. Ostatním českým týmům se velmi dařilo, kategorii Bonsai vyhrála Eva s Greasy z Brna, a kategorii Open Lucka s Dixi :) Na fotky od Ondry Uhlíře se můžete podívat zde. (první 3 fotky foto Maciek Kwiatkowski)

 

 


23.5. 2010 - přidána nová sekce videogalerie, kde se můžete podívat na první video Izinky ve 3 měsících na její začátky poslušnosti, agility a pachový čtverec, který jsme zkoušeli po třetí.

Jinak s Mijou teď trénujeme hlavně na naše první závody dog frisbee, na které se chystáme příští týden do Wroclawi tak uvidíme jak to dopadne.Také jsme nechali udělat rentgen kyčlí a loktů, u kyčlí zatím čekáme na výsledky, lokty byly neoficiálně a  jsou v pořádku. Také jsme nechali udělat vyšeření na TNS tak čekáme jak to dopadne (díky Davidovi za organizaci :)

10.5.2010 - v sobotu jsme vyrazili na další seminář dog frisbee, tentokrát s Verčou Otýpkovou. Trénovali jsme hlavně pouštění na dálku. Když je Mia u mě tak pouší na 100%  ale jakmile je kousek dál a drží disk a hodím jí další je na něj tak natěšená že mě moc nevnímá a zapomene že už jeden má :) Tak na tom musíme ještě zapracovat. Na konec jsme si vyzkoušeli jednu z distančních disciplín - Paralerní Time Trial. Fotky zde.

V neděli jsme vyzazili na další sraz brněnských borderek na Stránskou skálu. Sešlo se nás celkem 11 lidí, 10 borderek+1 šeltie. Izinka měla dokonce skoro stejně starou kamarádku Dixinku, se kterou se dokonale vyřádily :) Fotky zde - foto Jana Janíčková.
 
 

3.5.2010 - tento víkend byl ve znamení výstav. V sobotu MVP Praha, v neděli klubová výstava BOC Opatovice nad Labem. Mia mě velmi mile přakvapila, v Praze se krásně předvedla, celou dobu krásně stála a bylo vidět že jí to baví :) (asi protože že paničku to taky bavilo) narozdíl od poslední výstavy v Brně, kde si pořád sedala a vůbec jí to nebavilo. Nakonec jsme v konkurenci 10 fen zíklaly krásné V3 :) V neděli v Opatovicích mě opět převapila tím jak krásně se předvedla. Nakonec jsem získaly z 12 fen V4 :) Takže pro nás velký úspěch a hlavně jsem ráda že Miju snad výstavy začaly bavit :)) hlavně když si předtím a potom pořádně zablbneme s míčkem. Fotografie ve fotogalerii.

 
 
 

26.4.2010 - o víkendu jsme se vyrazili podívat na dog frisbee závody do Tovačova. Původně jsme se měli také zúčastnit v kategorii young dogs, ale kvůli zranění Miji jsme jeli jenom jako diváci a fandit sestřičce Bounty, která předvedla krásný výkon. Pro mě to byl velký zážitek, protože jsem viděla poprvé závody frisbee a zjistila jsem, že musíme ještě hodně trénovat :) Pár fotek zde

 
 
 

19.4.2010 - tento víkend jsme se zúčastnili s Mijou dvou seminářů. Izi jela s námi aby poznala nové prostředí a socializovala se  :)

V sobotu jsme byli v Olomouci na semináři frisbee s Markétou a Verčou Urbáškovými. Bohužel Mija nemohla pořádně trénovat, minulý týden si rozřízla packu tak jsem ji nenechala moc běhat a skákat, což je u borderky docela těžké :) Z tohoto důvodu se nezúčastníme Kiricanu, kde jsme si chtěli vyzkoušet první freestylové závody. Tak jsme trénovali pouze multiple a motýlek. Já jsem se ale naučila několik nových hodů a triků.
 
 
 
V neděli jsme vyrazili na seminář tribballu. V Treibballu jde o to dostat gymnastické míče v co nejkratším čase do branky. Mia celkem rychle pochopila co po ní chci pomocí klikru a pamlsků, které jsem jí dávala pod míč. Po chvíli už krásně do míče sama šťouchala :) Potom jsme se učili obíhat míč z jedné a z druhé strany. Na podzim by měli být první závody, tak se pokusíme do té doby trénovat a zúčastnit se. Fotky z víkendu ve fotogalerii.
 
 

5.4.2010 - tak v sobotu jsme si konečně přivezli domů Izinku :) cesta byla dlouhá, ale Izi ji naštěstí skoro celou prospala. Izi je sebevědomé a velmi zvědavé štěndo, s Mijou si hned padli do oka a poté co se trošku rozkoukala spolu hned začali řádit. Mija měla z nového přírustku obrovskou radost. Druhý den, když zjistila že ten otravný prcek tady není jenom na návštěvě a nejspíš s námi zůstane, začala trošku žárlit ale vysvětlila jsem jí že ona je pro mě na prvním místě a už je to v pohodě :) Izi je pěkný lump, pořád na Miju doráží až se občas divím co všechno si k ní dovolí, ale Mija s ní má velkou trpělivost a pokud to náhodou Izi přežene, Mija ji jemně ukáže kdo je tady alfa :)

 

29.3.2010 - v sobotu jsme vyrazili na Obranářský den, nakonec nás vzali i když Mija hárala :) Sice jsme tam byli tak trochu za exoty, s borderkou, která nikdy obrany nedělala a navíc hárala, mezi samýma zkušenýma vlčákama :) ale to nevadí, Mija si to užila a zkusíme chodit na obrany pravidelně. Pár fotek je ve fotogalerii.

 
Taky jsem přesunula Vzkazy na VseVJenom protože mi vadilo že nejde na vzkazy odepisovat a nejde vložit webová stránka.
 
 

23.3.2010 - tak už je to tady Mia začala konečně hárat!! Už jsem se bála že to nepřijde :) Naštěstí si vybrala i docela dobrou dobu, kvůli štěňátku jsme nic moc neplánovali, sice přijdem o Obranářský den kde jsme chtěli poprvé vyzkoušet obrany ale to nevadí, zkusíme to jindy, hlavně že na ostatní akce už by to mělo být ok.

 

22.3.2010 - v sobotu jsme se zúčastnili semináře s Luckou Schönovou. Seminář byl pro mě velmi přínosný, protože trénuju především sama a Lucka mě ukázala, jaké chyby dělám a na čem mám pracovat a poté co jsem to s Mijou vyzkoušela, zjistila jsem, že to opravdu funguje :) Za to jí moc děkuju. Naučila jsem se taky pár nových triků a také mě Lucka povzbudila, ať zkusíme jet na Kirican, že si aspoň vyzkoušíme tu atmosféru, tak jsem se rozhodla, že pojedu a zkusíme s Mijou náš první freestyle :) Fotky ze semináře jsou ve fotogalerii.

 
 
 

13.3.2010 dnes slaví Mia první narozeniny :) Blahopřejeme i všem ségrám a bráchovi :)

Dopoledne jsme vyrazili na cvičák a odpoledne na náš druhý tréning coursingu. Vypadá to, že Mia tomuto sportu úplně propadla. Příště už máme jít prý do profíků :) Hned jak budeme mít rok a půl zkusíme udělat si licenci a začneme běhat závody. Myslím, že coursing je skvělý sport, jak téměr bez námahy dokonale unavit psa :)

8.3.2010 - v sobotu jsme se jeli podívat do Polska na štěňátko :) Rozhodla jsem se totiž že jedna borderka je málo tak pořídím Mije kamarádku :)  Našla jsem úžasné štěňátko v chovatelské stanici Never Never Land v Polsku tak jsme v sobotu vyrazili na výlet. Chovatelka měla údajně více zájemců a tak se rozhodovala, asi jsme ale udělali dobrý dojem tak se rozhodla že dá štěňátko nám :) Fenečka se jmenuje Never Never Land D´Darya-I-Nur a za měsíc si pro ni jedeme :)

 
 
Jelikož jsem v sobotu neměla na Miju čas tak jsem jí to v neděli musela vynahradit, tak jsem vrazili na náš první tréning coursingu. Mija mě velmi překvapila, první běh vystartovala hned za návnadou a běžela nadšeně celý okruh, druhý běh už očividně věděla co ji čeká a tak si nadbíhala a i když bylo vidět že už je unavená a neběžela tak rychle jako poprvé, v cíli měla hroznou radost že tu neposednou ovci konečně dostihla :)
 
 

2.3.2010 - v sobotu jsme se zůčastnili prvního srazu brněnských borderek, sešlo se nás celkem 13 borderek + 1 šeltie. Potkali jsme se na Kraví hoře v Brně, bylo krásně a psi se pořádně vyřádili. 

 
 

22.2.2010 - o víkendu bylo krásně, tak jsme vyrazili na výlet do Bystrce.

 
 

16.2.2010 - přidána sekce Aktivity, ve které jsou psí sporty, kterým se s Mijou věnujeme nebo kterým se chceme věnovat v budoucnu. Sekci budu průběžně aktualizovat.

 

9.2.2010 - DUO CACIB Brno 6.2. 2010 Mia získala ocenění V (z 10 psů)

 

3.2.2010 - přidána sekce Zdraví, která bude postupně doplňována


26.1.2010 - vyrazili jsme s Mijou na prodloužený víkend do Apl do Sell am Zee. Mia byla nadšená, hlavně z běžek, fotky  ve fotogalerii.

 
 

19.1.2010 - začali jsme chodit na cvičák do Brna kam chodí i ségra Bety a byl tam i malý Aresek :)  fotky ve fotogalerii

 
 
 

21.12.2009 - minulý víkend jsme s Mijou vyrazili na náš první trénink flyballu. Skákat ještě moc nemůžeme tak jsme zkoušeli hlavně motivaci a jelikož je po balonkách jako divá tak jí to moc bavilo :) No a tento víkend jsme pro změnu podnikli první agility trénink, zatím hlavně tunýlky a vypadá že jí to taky bude bavit :) Dále jsou přidány fotky z víkendového mrazivého výletu do Žebětína.

 

7.12.2009 - o víkendu jsme vyrazili na výlet na Klajdovku trochu si zacvičit a zaházet frisbee, fotografie ve fotogalerii.

 

17.10.2009 - Zúčastnili jsme se naší druhé výstavy - Národní výstava v Brně. V konkurenci 6 fenek ve třídě dorostu získala Mia hodnocení VN1.

 Více fotografií ve fotogalerii.
 

 

TOPlist